• Podstawowe informacje

•      Pomoce szkolne, w które należy zaopatrzyć dziecko: podręczniki, zeszyty i ćwiczenia przedmiotowe, przybory  do  pisania  i  rysowania.  Uczniowie  przywożą  komplet  podręczników  używanych w szkołach macierzystych z wyjątkiem książek do nauki religii.
        Szkoła  zapewnia  naukę  języka  angielskiego  dla  wszystkich  uczniów  oraz  języka  niemieckiego  dla  uczniów  klas VII   i VIII szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego.
             Materiały  i  przybory  do  zajęć  pozalekcyjnych  prosimy  przywieźć  według  możliwości  finansowych  rodziców (blok rysunkowy,  papier  kolorowy,  kredki,  plastelinę,  farby,  klej).  Prosimy  także  o  przywiezienie  opinii wychowawcy  klasy o zachowaniu i postępach dziecka w nauce. W przypadku, gdy dziecko objęte jest opieką poradni psychologiczno - pedagogicznej, prosimy o opinię wraz  z zaleceniami do pracy indywidualnej. W celu uzyskania wglądu w osiągnięcia szkolne dziecka podczas jego pobytu w Dziecięcym Szpitalu Uzdrowiskowym „Słoneczku” należy wejść na stronę http:// dziennik.librus.synergia.pl/informacje/rodzic i zalogować się, wykorzystując login i kod dostępu, otrzymany od  wychowawcy w dniu przyjazdu dziecka do sanatorium.

Goście odwiedzający kuracjusza w sanatorium, nie będący rodzicami lub opiekunami prawnymi, zobowiązani są do okazania pisemnego upoważnienia od rodzica lub opiekuna prawnego, aby móc zabrać dziecko na spacer. Goście ci mają obowiązek również wylegitymować się dokumentem tożsamości. Wychodząc z dziećmi poza teren sanatorium wszyscy odwiedzający zobowiązani są wypisać je w dyżurce pielęgniarskiej oraz poinformować o tym fakcie wychowawcę.
            W przypadku jakichkolwiek uwag, wątpliwości czy niepokoju związanego z pobytem dziecka w placówce prosimy     o kontakt telefoniczny.

• Jak dostać się do sanatorium "Słoneczko" w Kołobrzegu ?

• Dziecięcy Szpital Uzdrowiskowy „Słoneczko” usytuowany jest w strefie uzdrowiskowej około 200 metrów od morza. Specyficzny mikroklimat, bogactwo surowców naturalnych Kołobrzegu (borowina, solanka), mają swoje zastosowanie w kierunkach leczenia najmłodszych kuracjuszy, które obejmują:

•    schorzenia dróg oddechowych, w tym astmy oskrzelowej,
        •    choroby układu wydzielania wewnętrznego,
        •    zaburzenia odżywiania i przemiany materii (głównie cukrzyca, choroby tarczycy, otyłość),
        •    alergiczne schorzenia skóry.

Z leczenia uzdrowiskowego mogą korzystać nie tylko dzieci przewlekle chore, ale również te, które często chorują na  anginę,   zapalenie   oskrzeli,    infekcje   o   podłożu    alergicznym,    zapalenie   zatok,   gardła,  migdałków oraz po przebytych kuracjach szpitalnych itp.
        Wniosek o leczenie sanatoryjne dziecka wypełnia lekarz pierwszego kontaktu. Skierowanie od specjalisty (laryngologa, alergologa, dermatologa itp.) nie jest konieczne. Jeśli jednak dziecko korzysta z takiego specjalistycznego leczenia, warto również do wniosku dołączyć historię choroby z opinią specjalisty. W formularzu skierowania znajduje się rubryka, w którą lekarz ma możliwość wpisać proponowane miejsce leczenia – Kołobrzeg, sanatorium ”Słoneczko”.
             Poprawnie  wypełnioną  dokumentację,  rodzice  przesyłają  do  oddziału NFZ  do  potwierdzenia,  o terminie kuracji sanatoryjnej zostają powiadomieni przez NFZ  pisemnie.
        Turnus leczniczy w naszym szpitalu uzdrowiskowym trwa 27 dni.  Zabiegi lecznicze, spacery nadmorskie, czynny wypoczynek,   odpowiednio   dobrana   dieta   i   opieka   wykwalifikowanego   personelu   zarówno   medycznego, jak i pedagogicznego  przynoszą doskonałe efekty lecznicze i wpływają na poprawę kondycji, fizycznej i psychicznej dzieci.

Link do pobrania skierowania do sanatorium

UWAGA: leczenie sanatoryjne dzieci do 18 roku życia jest bezpłatne!

• Oczekiwane efekty pobytu.

• Nasi kuracjusze po turnusie pobytu mają możliwość:

- poprawy stanu zdrowia,
        - nadrobienia zaległości w nauce spowodowanych chorobą,
        - wzmocnienia wiary we własne możliwości,
        - wzmocnienia samodzielności , odpowiedzialności i  uspołecznienia,
        - nauki pełnej aktywności życiowej przy akceptacji własnej choroby.

O  bezpłatne  pobyty,  w  ramach  skierowań   z  NFZ.,  należy  zabiegać  u  lekarzy  rodzinnych  lub  specjalistów  leczących dzieci. Pobyty płatne można rezerwować w //www.uzdrowisko.kolobrzeg.pl/cennik

Zapraszamy!