• Nasza szkoła

• Historia naszej szkoły rozpoczęła się w 1954 r., dwa lata po powstaniu Dziecięcego Szpitala Uzdrowiskowego „Słoneczko”. Jesteśmy szkołą terapeutyczną, nastawioną na realizację zadań zmierzających do wzmacniania uczniów, wyrównywania ich deficytów spowodowanych przewlekłą chorobą. W obrębie Zespołu Szkół funkcjonują:

• Szkoła Podstawowa z:
          • oddziałem przedszkolnym
        • Liceum Ogólnokształcące
        • Zespół Zajęć Pozalekcyjnych.

Dzieci realizują program szkoły masowej, także indywidualne treści programowe wyznaczone przez nauczycieli szkół macierzystych. Naczelną naszą zasadą jest indywidualizacja pracy z dzieckiem – dostosowanie jej do możliwości psychofizycznych i potrzeb  małego  kuracjusza. Szkoła daje możliwość rozwijania zainteresowań przedmiotowych oraz  uzupełniania  i  wyrównywania  zaległości  spowodowanych  chorobą.  Pomagają  w  tym  zarówno  nauczyciele, jak i wychowawcy podczas  zajęć  pozalekcyjnych.  Mało   liczne   klasy   (do 16 osób),   pracownia   komputerowa, sprzęt audiowizualny   w  klasach, tablice interaktywne, biblioteka,  pianino cyfrowe,  zajęcia  w  terenie  – to dodatkowe atuty naszej szkoły.
        Podobnie  jak  wszystkie  szkoły  organizujemy egzamin ósmoklasisty.  Młodzież realizuje obowiązek szkolny  w ramach    oddziału    Liceum  Ogólnokształcącego  w  zakresie   podstawy   programowej   ogólnej  i  rozszerzonej.
        Nasi podopieczni uważają, że jesteśmy szkoła przyjazną dziecku.