• "Ile kilogramów schudła grupa?"

• "Ile kilogramów schudła grupa?" to cykliczna akcja, odbywająca się w każdym z turnusów, w kórej biorą udział kuracjusze cierpiący na nadwagę i otyłość. Dzięki swojej grupowej charakterystyce (dzieci wspierane przez innych wychowanków), motywuje naszych kuracjuszy do rywalizacji i osiągania        jak najlepszych wyników.

W tej sekcji chcielibyśmy podzielić się sukcesami, jakie odnoszą nasi podopieczni w walce o lepszą kondycję i zdrowie.

• Turnus 8.02 - 6.03.2020 r.

• W turnusie 8.02-6.03.2020 piętnastu młodych kuracjuszy starało się wspólnie zmniejszyć swoją nadmierną wagę. Pierwszym, najważniejszym etapem tego działania, było zrozumienie, dlaczego warto schudnąć. Uświadomienie sobie tych powodów motywowało do ciężkiego wysiłku                    - uczęszczania na zabiegi i przestrzegania diety niskokalorycznej.

W rezultacie w młodszej grupie (5 osób z kl. III - VI) wspólnie zrzucono 27,7 kg, a rekordzistce udało się schudnąć 7,4 kg.
            W starszej grupie ( 10 osób z kl. VII - II szkoły średniej) wspólnie uzyskano wynik 53 kg,                    a najlepsze indywidualne osiągnięcie to 8,1 kg.

• Turnus 11.01 - 7.02.2020 r.

• W mijającym turnusie walkę z nadmierną wagą podjęły dwie grupy kuracjuszy. W osiągnięciu zwycięstwa pomagały im kąpiele solankowe, bicze wodne, gimnastyka, marszobiegi, spacery, zajęcia ruchowe i dieta niskokaloryczna.

W sumie członkowie młodszej grupy (6 osób z klas VI - VIII) schudli 50,8 kg, a rekordzista spośród nich stracił 14,5 kg. W starszej grupie (8 osób z klas I - II szkoły średniej) zrzucono wspólnie 55,1 kg, a najlepszy wynik to 9,2 kg. Wiedza na temat zdrowego stylu życia zdobyta w sanatorium      na pewno pomoże wszystkim w osiągnięciu prawidłowej masy ciała.

• Turnus 9.11 - 6.12.2019 r.

• Wiele dziewcząt i chłopców przyjeżdża do sanatorium po to, aby nie doświadczać już więcej nieznośnej puszystości bytu. Ruch,dieta i zabiegi pomagają im we wspólnym, grupowym pozbywaniu się zbędnych kilogramów. W tym turnusie okazało się, że:

- grupa młodsza (11 osób z klas II - V) razem schudła 50,2 kg, a największym indywidualnym sukcesem było stracenie 7,5 kg;

- grupa starsza (13 osób z klas VI SP - I szkoły średniej) schudła 75 kg, z najlepszym wynikiem indywidualnym 9,5 kg.

Życzymy dalszej wytrwałości i ustrzeżenia się efektu jo - jo.

• Turnus 12.09 - 8.11.2019 r.

• Z im większą liczbą osób chcemy zrzucić zbędne kilogramy, tym mniej jesteśmy zestresowani i rzadziej wracamy do dawnych nawyków.

Mając to na uwadze, z nadwagą i otyłością dzielnie walczyliśmy w grupach. Starsza grupa (17 osób z klas VI - VIII) straciła wspólnie 124,4 kg, a najlepszy wynik uzyskało dwóch kolegów, którzy schudli po 13,3 kg. W młodszej grupie (5 osób z klas II - V) zgubiono łącznie 21,1 kg, w czym największą zasługę miała koleżanka, która schudła 6,3 kg.

Brawo!

• Turnus 2.09 - 11.09.2020 r.

• Rozstrzygnięcie akcji ,,Ile kilogramów schudła grupa?" pokazało rezultat ciężkiej pracy naszych wychowanków gubiących zbędne kilogramy. W turnusie od 17 sierpnia do 13 września 2019 r. odchudzały się trzy grupy kuracjuszy.

Grupa II łącznie schudła 76 kg, najlepszy wynik osiągnął Kacper Stasik - 11,4 kg; grupa IV razem zgubiła 57,2 kg, a najwięcej schudł Oskar Sobczyk - 7,7 kg. Wychowankowie z grupy V utracili łącznie 56,1 kg . Najlepszy wynik należy do Julii Kopczyńskiej - 8,9 kg.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.