• Rajd pieszy po Kołobrzegu

• 27. 03. 2021 r.

W sobotę wyruszyliśmy w trasę Rajdu Pieszego po Kołobrzegu. Odpowiadając na pytania i wykonując zadania wyznaczone w kartach zabawy terenowej, mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę, zdobytą podczas spacerów, wycieczek i zajęć dydaktycznych. Z powodu obostrzeń, szlak rajdu prowadził przez dzielnicę uzdrowiskową w pasie nadmorskim - do Wyspy Solnej oraz bulwaru nad rzeką Parsętą. Wszystkie grupy doskonale poradziły sobie z tym wyzwaniem. Młodzież i dzieci wykazali się operatywnością, współpracą zespołową i umiejętnością wykorzystania posiadanych wiadomości na temat miasta i jego zabytków. Uczestnikom sprzyjała zarówno pogoda, jak i dobry nastrój.

• Dbaj o higienę.

• 26.03.2021 r.

Najmłodsi kuracjusze wzięli udział w zajęciach z zakresu higieny opartych na programie ,,Czyściochowa Akademia''. Filmy edukacyjne, pogadanki, zabawy eksperymentalne uświadomiły dzieciom, jak ważne znaczenie dla zdrowia ma prawidłowe mycie rąk.

• Spotkanie przy stole pingpongowym

• 21.03.2021 odbył się Turniej Tenisa Stołowego. Pojedynki singlowe stoczyli ze sobą zawodnicy młodsi i starsi. Zarówno jedni, jak i drudzy, znakomicie zaprezentowali się w grze celuloidową piłeczką.

Triumfowali:

Mateusz Nałęcz z kl. VIII  -   I miejsce

Maciej Filipiak z kl. V        -  II miejsce

Bartosz Rejman z kl. III     - III miejsce

Turniej zorganizował i z sukcesem sędziował Michał Jakubowski.

• Mam Talent

• 20 marca 2021 r., odbyła się impreza samorządowa, zorganizowana przez wychowanków II grupy  - „Mam Talent”. W przeglądzie talentów wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej i Szkoły Średniej. Kategorie popisów były różnorodne: śpiew, taniec, rysunek. Wszystkie występy spotkały się z wielką owacją publiczności. Jury po długich naradach wyłoniło zwycięzców.

I miejsca zajęła wokalistka: Ola Szymczak.

II miejsce „wytańczyła” Kinga Przybylska.

III miejsce przypadło Kubie Chudziak.

Za wykonanie oryginalnej pracy plastycznej – Oliwier Bień, otrzymał  wyróżnienie. Prowadzące imprezę – Zosia Przybylska i Weronika Jędrzejczyk, doskonale sprawdziły się w roli wodzirejek. Zabawiały publiczność, rozgrzały atmosferę imprezy poprzez zorganizowanie wspólnych tańców grupowych („Makarena”, „Chocolate”, „Kaczuszki”, „Belgijka”) i śpiewanie karaoke. Wszyscy świetnie się bawili, integrując się z całą społecznością sanatoryjną.

• Witamy w "Słoneczku".

• 13.03.2021 r. powitaliśmy w sanatorium naszych miłych kuracjuszy. Pierwsze dni pobytu to czas poznawania specyfiki regionu nadmorskiego i wykorzystywanych, naturalnych tworzyw leczniczych. Wycieczka nad źródełko solankowe przybliżyła kuracjuszom historię warzelnictwa soli oraz wzbogaciła informacje na temat zastosowania solanek        w lecznictwie.