"Bój o Kołobrzeg"
- Niecodzienną atrakcją był udział dzieci i młodzieży w wydarzeniu historycznym, upamiętniającym walki o miasto, pt. "Bój o Kołobrzeg". Dopisała pogoda, dzięki niej mogli śledzić ponad godzinne widowisko. Aktorzy z Polski i zagranicy zrekonstruowali ostatni dzień walk, który miał miejsce 18 marca 1945 roku. Na zakończenie nasi kuracjusze zrobili pamiątkowe zdjęcia z aktorami-rekonstruktorami oraz pojazdami wojskowymi, którymi się poruszali: czołgami, jeepami i działami przeciwpancernymi.
Wizyta w Muzeum Figur Woskowych
- Dzieci wraz z wychowawcami odwiedziły Muzeum Figur Woskowych. Wychowankowie mieli okazję spotkać ciekawie odwzorowane figury ludzi, którzy pojawili się na scenie kinowej, politycznej i sportowej, a także figury z bajek. Widzieliśmy między innymi Harrego Pottera, Marilyn Monroe, Marka Zuckerberga. Zdjęcia ze znanymi postaciami będą niezapomnianą pamiątką dla naszych wychowanków.
Zwiedzamy Muzeum Oręża Polskiego
Kolejny dzień pobytu w Kołobrzegu to poznawanie historii oręża polskiego. Z zaciekawieniem słuchaliśmy opowieści przewodnika i podziwialiśmy ekspozycje militariów od okresu średniowiecza do współczesności. Zrozumieliśmy, jaką odwagą i bohaterstwem musieli wykazać się polscy żołnierze w walkach o wolność ojczyzny.
W rytmach „choco-choco”
Propozycja zajęć tanecznych spotkała się z dużą aprobatą wśród kuracjuszy. Taniec "choco-choko" podbił serca uczestników zajęć. Żywy rytm, nieskomplikowane kroki i tekst o „słodkim przysmaku”, zachęciły wychowanków do wspólnej zabawy. Nieskomplikowany układ choreograficzny przyswoili najmłodsi i najstarsi. Siła tego tańca tkwiąca w jego prostocie i imponującym efekcie grupowym, przyniosła świetne rezultaty. Jak na pierwszą lekcję tańca, wszyscy tancerze wypadli rewelacyjnie.
Wśród pirackiej braci!
Niełatwo było wyplątać się z pirackich więzów, ścigać się na plankach czy wiązać marynarskie supły. Ze wszystkimi zadaniami, które przygotowali dla nas piraci, poradziliśmy sobie jednak znakomicie. W otoczeniu i we wnętrzu zabytkowego fortu - Reduty Solnej - spędziliśmy całe sobotnie popołudnie. Słuchaliśmy pirackich opowieści, poznaliśmy historię fortu, nauczyliśmy się nowych terminów marynistycznych, śpiewaliśmy szanty i tańczyliśmy w rytmach żwawych pieśni żeglarskich. Przeżyliśmy prawdziwą piracką przygodę.
Być kobietą...
Dzień Kobiet uczciliśmy montażem poetycko - muzycznym. Młodzi artyści zaprezentowali wiersze znanych poetów oraz piosenki o kobietach, chcąc w ten sposób podkreślić ich znaczenie w codziennym życiu i podziękować za serce, opiekę i troskę. Każda z Pań i dziewczynek otrzymała od chłopców miły upominek - kwiatka wykonanego techniką origami.
TURNUS 02.03.2019 r. - 28.03.2019 r.
Wszystko o kocie
- Z okazji Światowego Dnia Kota gościliśmy w "Słoneczku" kierownika kołobrzeskiego schroniska dla zwierząt. Pan kierownik tłumaczył nam język zachowań tych tajemniczych, pełnych gracji zwierząt. Opowiadał, jak powinna wyglądać właściwa opieka nad kotami. Nie zabrakło też czasu na odpowiedzi na nasze pytania i porady, jaką drogę kształcenia wybrać, aby w przyszłości móc pracować ze zwierzętami.Do podziękowań dla pana kierownika za ciekawe spotkanie dołączyliśmy zakupioną z naszych składek karmę dla mruczków z kołobrzeskiego schroniska.
Uwaga! Konkurs
Zespół Szkół przy Szpitalu Uzdrowiskowym „Słoneczko” w Kołobrzegu zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym dla uczniów szkół szpitalnych i sanatoryjnych pod Honorowym Patronatem:
Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego
Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty
Prezesa Uzdrowiska Kołobrzeg S. A.
„DOBRY KLIMAT CAŁY ROK”
Cele konkursu:
- Edukacja ekologiczna w zakresie poprawy jakości powietrza.
- Rozwijanie umiejętności radzenia sobie ze stresem poprzez arteterapię.
- Nabywanie umiejętności przywracania równowagi wewnętrznej.
Adresaci konkursu:
Uczniowie szkół przyszpitalnych i sanatoryjnych w trzech kategoriach wiekowych.
Zadanie konkursowe:
Zrozumienie znaczenia czystego powietrza dla zdrowia ludzi.
Termin nadsyłania prac:
Prace prosimy przesyłać do dnia 20 marca 2019 roku.
Regulamin konkursu i dodatkowe informacje znajdują się w załączniku.
,,Ratujemy i Uczymy Ratować"
Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym ,,Ratujemy i Uczymy Ratować" prowadzonym przez Fundację ,,Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy." Celem zajęć było zainteresowanie dzieci tematyką z zakresu ratownictwa przedmedycznego, nabywanie umiejętności dotyczących udzielania pierwszej pomocy. Po zakończeniu zajęć każdy uczeń otrzymał książeczkę do nauki pierwszej pomocy wraz z certyfikatem oraz telefony - zabawki do składania.
"Film - dzieło zbiorowe"
- W grupie III odbyły się zajęcia otwarte "Film - dzieło zbiorowe" prowadzone przez wychowawcę p. Milenę Bąkowską. Zajęcia rozpoczęły się projekcją krótkich filmów ("Pingwiny kontra orka", "Mrówki i mrówkojad") i miniwykładem przypominającym historię kina od czasu wynalezienia przez braci Lumiere kinematografu. Zgodnie z przesłaniem obejrzanych filmów, iż wszystko łatwiej jest zdziałać w grupie, dwa zespoły przystąpiły do wypełniania kart pracy "Twórcy filmu". Do nazw zawodów filmowców doklejały opisy tych profesji. Później każda z "ekip filmowych" prezentowała przygotowane przez siebie scenki filmowe. Na koniec wszyscy razem rozwiązywali test komputerowy z wiadomości zdobytych na zajęciach. Maksymalna liczba uzyskanych punktów pokazała, że wiedza o filmie przekazana w takiej formie jest szybko przyswajalna.
Wizytka w banku
- Uczniowie naszej szkoły byli goścmi jednego z kołobrzeskich banków. Panie pracujące w banku w oryginalny i ciekawy sposób opowiedziały o tym co tam się dzieje, jak funkcjonuje bank i po co jest. Wychowankowie mieli okazję zadawania pytań i otrzymywali szczegółowe odpowiedzi. Pod koniec naszej wizyty został przeprowadzony quzi, za który osoby, które odpowiedziały prawidłowo otrzymały nagrody. Wszyscy dostali upominki. Dzieci były zadowolone po wizycie w banku i zaliczają ją do udanych.
Przegląd teatralny pt."Lokomotywą przez świat"
W sobotę odbył się przegląd teatralny pt. „Lokomotywą przez świat”, którego celem było przybliżenie dzieciom i młodzieży twórczości Juliana Tuwima.
Na scenie zaprezentowało się 5 zespołów. Po występach teatralnych przyszedł czas na obrady jury. Była to okazja do pochwalenia się talentami muzycznymi, dziewczynki ze starszych grup wystąpiły ze znanymi przebojami muzycznymi.
Jurorzy przyznali 11 indywidualnych wyróżnień za wybitną grę aktorską. Nagrodzone zespoły młodych aktorów otrzymały dyplomy, natomiast wyróżnione dzieci indywidualne dyplomy i upominki. Przyznano następujące miejsca:
I miejsce gr. II – „Spóźniony słowik” oraz „Ptasie radio”,
II miejsce gr. I – „Rzepka”,
III miejsce gr. V – „Murzynek Bambo”,
IV miejsce gr. III – „Rzepka”,
Wyróżnienie gr. IV – „Abecadło” oraz „Dyzio Marzyciel”.
Dyskoteka walentynkowa
- Wychowankowie naszej szkoły również świętowali odchodzone w całej Polsce walentynki. Na holu szkolnym została zorganizowana dyskoteka, podczas której odbyły się konkursy, a także rozdanie wysłanych kartek walentynkowych. Serduszka - dekoracje wokół uczniów przypominały o wzajemnym szacunku i prawidłowych, koleżeńskich relacjach.
Spotkanie z Panią Dietetyk
Na nasze zaproszenie odwiedziła nas Pani Justyna Skleś-Błaszczyk, która prowadzi gabinet psychodietetyczny. W ciekawy sposób zostały przeprowadzone warsztaty na temat zdrowego odżywiania. Starsze grupy pracowały metoda burzy mózgów, młodsze dzieci przyklejaly produkty na piramide zdrowia oraz określały, które produkty są zdrowe, a które mniej zdrowe. Spotkanie z profesjonalista dietetytki rozswietlił wiele problemów, a wychowankowie przeżyli niezapomniane zajęcia.
Bezpiecznie przez cały rok
Zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo naszych podopiecznych, tradycyjnie podczas ferii zimowych został przeprowadzony konkurs wiedzy ,,Bezpiecznie przez cały rok''. Podczas wspólnej zabawy wychowankowie poznawali i utrwalali zasady udzielania pierwszej pomocy,bezpiecznej zabawy i zasad ruchu drogowego.
Morskie sprawności
Po niedzielnym śniadaniu grupa III z wychowawcą udała się do dużej świetlicy, aby przygotować stanowiska dla konkurencji, w jakich miały wziąć udział pozostałe dzieci. Chłopcy i dziewczęta sprawnie ustawili krzesła i stoliki umieszczając na nich potrzebne rekwizyty. Teraz można już było zaprosić uczestników zabawy, czyli pozostałe grupy.
Wszyscy świetnie się bawili podczas konkurencji sprawnościowych takich jak: wiązanie węzłów żeglarskich, łowienie papierowych rybek na czas, wykonywanie ćwiczeń ruchowych zaszyfrowanych alfabetem Morse’a. Chętnie też sprawdzano wiedzę o florze i faunie Bałtyku, typach jednostek pływających, czy profesjach związanych z morzem, a także urządzeniach nawigacyjnych. Kuracjusze dowiedzieli się jak można posługiwać się alfabetem flagowym i semaforowym. Godne pochwały było zwracanie szczególnej uwagi zarówno przez prowadzących, jak i uczestników zabawy, na przestrzeganie zasad uczciwej gry i dobrej współpracy w zespole. Wszyscy uczestnicy zasłużyli na nagrody.
Piracka przygoda
Piątkowe popołudnie spędziliśmy w Reducie Solnej. Ponieważ pogoda spłatała nam pozytywną niespodziankę zamieniając zimę na wiosnę kuracjusze mogli, korzystając z przyjaznej aury, spróbować sił w konkurencjach sprawnościowych nawiązujących do typowych sposobów spędzania czasu na dawnych okrętach żaglowych. Rozgrzani „walkami na bomie” wszyscy udali się do wnętrza reduty, gdzie chłopcy i dziewczęta z wypiekami na twarzach słuchali opowieści o zwyczajach żeglarzy oraz brali udział w konkurencjach wbijania gwoździ, wiązania węzłów, wyplątywania się z więzów, wyścigów na deskach i tańca z obijaczem. Wszyscy świetnie się bawili podczas śpiewania szant, oraz tańca w korowodzie przy skocznej, żeglarskiej muzyce. Dużym powodzeniem cieszyły się też oryginalne jednodniowe tatuaże. Na koniec zwycięzcy konkursów mogli wybrać swoje nagrody ze skrzyni pirata.
W Muzeum Oręża Polskiego
,,Wraki Kołobrzegu - czyli nasze morskie dziedzictwo” to temat interesującej lekcji muzealnej, która uświadomiła nam, jak wiele tajemnic ukrytych jest w wodach Bałtyku. Z zaciekawieniem słuchaliśmy opowieści przewodnika o pradawnym nurkowaniu, profesjonalnym sprzęcie do nurkowania oraz eksponatach wydobytych z dna Bałtyku w okolicach Kołobrzegu.
Olimpiada Dobrej Formy
- We wtorek grupa I, pod opieką wychowawców przygotowała i poprowadziła, Olimpiadę Dobrej Formy. Rywalizowały ze sobą cztery grupy wiekowe, poszczególne konkurencje, których było 10, zostały dostosowane do wieku i możliwości młodych kuracjuszy. Mogli oni wykazać się zręcznością, spostrzegawczością, odrobiną wiedzy, umiejętnością "obrony twierdzy", kreatywnością plastyczną i choreograficzną, a przede wszystkim umiejętnością współpracy w grupie.Konkurencjom towarzyszyła spora dawka uśmiechu i wsparcie osób prowadzących.
Archiwum Aktualności
- Sierpień 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Październik 2022
- Sierpień 2022
- Lipiec 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Lipiec 2021
- Czerwiec 2021
- Maj 2021
- Kwiecień 2021
- Marzec 2021
- Styczeń 2021
- Listopad 2020
- Wszystkie