• „MOJE WAKACYJNE WSPOMNIENIA MATEMATYCZNE – IGRZYSKA OLIMPIJSKIE”.

• WYNIKI III-GO OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNO-PLASTYCZNO-LITERACKIEGO „MOJE WAKACYJNE WSPOMNIENIA MATEMATYCZNE – IGRZYSKA OLIMPIJSKIE”.

Na konkurs wpłynęło 30 prac z 4 placówek przyszpitalnych i sanatoryjnych z całej Polski:    ZSS przy Ośrodku Terapii Nerwic dla Dzieci i Młodzieży w Orzeszu –Szkoła Przyszpitalna      w Sosnowcu, ZS  nr 33 w Bydgoszczy, Zespół Placówek Oświatowych im. ks. prof. J. Tischnera Radziszów, ZSS Słoneczko Kołobrzeg.

Kategoria klas 1-3:

JULIA PYRKOSZ op. M. Jóźwik-Mierkiewicz  ZSS przy Ośrodku Terapii Nerwic dla Dzieci i Młodzieży w Orzeszu –Szkoła Przyszpitalna w Sosnowcu

Kategoria klas 4-6:

1 miejsce WIKTORIA SZAFRAŃSKA  kl.6   op. B. Tomczak-Domańska   ZSS Słoneczko Kołobrzeg

2 miejsce DAGMARA MAZUREK    kl.5   op. A. Gajkowska ZSS Słoneczko Kołobrzeg

3 miejsce  MACIEJ FILIPIAK       kl.6     op. A. Gajkowska ZSS Słoneczko Kołobrzeg

Kategoria klas 7-8:

1 miejsce     NIKOLA MEŁECH    kl.8    op. A. Gajkowska  ZSS Słoneczko Kołobrzeg

2 miejsce     SANDRA TOMASZ   kl.8    op. A. Gajkowska  ZSS Słoneczko Kołobrzeg

3 miejsce     WIKTORIA BISKUPSKA   kl.8   op. M. Krajniak    ZS  NR 33 W Bydgoszczy

Kategoria klas szkoły średniej:

1 miejsce     JULIA KRYSIAK    kl.2 LO   op. A. Gajkowska ZSS Słoneczko Kołobrzeg

2 miejsce     BARBARA NESKA kl.2 LO   op. A. Gajkowska ZSS Słoneczko Kołobrzeg

3 miejsce   NATALIA GRABOWSKA   kl.1 LO   op. A. Górka ZSS przy Ośrodku Terapii Nerwic dla Dzieci i Młodzieży w Orzeszu–Szkoła Przyszpitalna w Sosnowcu

Kategoria klas 7-8, prace literackie:

1 miejsce   URSZULA GÓRA  kl.7   op. M. Organ   ZSS Słoneczko Kołobrzeg

2 miejsce NIKOLA DZIOBA    kl.8 op. J. Kucała  Zespół Placówek Oświatowych im. ks. prof. J. Tischnera Radziszów

3 miejsce  OLIWIA KUREK  kl.8  op. B. Tomczak-Domańska ZSS Słoneczko Kołobrzeg

Kategoria klas szkoły średniej - prace literackie:

1 miejsce     BARBARA NESKA     kl.2 LO   op. M. Organ ZSS Słoneczko Kołobrzeg

2 miejsce   HANNA TORZEWSKA kl.1 LO op. M. Jóźwik   ZSS przy Ośrodku Terapii Nerwic dla Dzieci i Młodzieży w Orzeszu –Szkoła Przyszpitalna w Sosnowcu

3 miejsce     AMELIA ADAMCZAK  kl.2 LO   op. M. Organ ZSS Słoneczko Kołobrzeg

Dziękuję bardzo wszystkim opiekunom, którzy  zachęcili swoich uczniów do pracy.

Zapraszam za rok na IV-ty Ogólnopolski  Konkurs Matematyczno-Plastyczno-Literacki „MOJE WAKACYJNE WSPOMNIENIA MATEMATYCZNE”.

Aneta Gajkowska – pomysłodawca i organizator konkursu.

• Niech pamięć nie gaśnie...

• 1 listopada na wszystkich polskich cmentarzach płoną znicze, a mogiły przykryte są różnobarwnymi chryzantemami. Jest to dzień pełny zadumy i refleksji, w którym w sposób szczególny wspominamy wszystkich zmarłych. Aby podkreślić znaczenie tego szczególnego dnia kuracjusze przygotowali refleksyjny montaż poetycko-muzyczny. Po programie artystycznym wszyscy udali się w kierunku Pomnika Sanitariuszki, aby zapalić znicze i wyrazić swą pamięć o tych, którzy odeszli.

• Turniej Piłkarzyków

• 30.10.2021

Piłkarzyki - może to i nie dyscyplina sportowa, ale na pewno gra dostarczająca ruchu i emocji. Nie było więc i w tym turnusie problemu ze znalezieniem zawodników chętnych do udziału w turnieju. Większość wśród 11 graczy stanowili chłopcy, ale startujące dziewczęta wykazały się równie wysokim poziomem umiejętności. Znakomity refleks i celne trafienia doprowadziły na podium następujących uczestników turnieju:

I miejsce - Jakub Karpiński

II miejsce - Roksana Fornal

III miejsce - Antoni Pleskacz

Turniej zorganizowali Kacper Ragan i Szymon Wojciuch. Sędziował Szymon Wojciuch.

Gratulacje dla graczy i organizatorów.

• "Ile kilogramów schudła grupa?"

• Wielkimi brawami zostały nagrodzone, na apelu podsumowującym turnus, osoby, które przyjechały do sanatorium na kurację odchudzającą. Wspólnie udało im się zrzucić aż 103,8 kg. Ich dietę niskokaloryczną wspomagały zabiegi terapeutyczne, takie jak bicze szkockie i kąpiel w basenie solankowym oraz marszobiegi, gimnastyka, spacery, zabawy terenowe i taniec.
            Starsza grupa (kl. VII SP - kl. II szkoły średniej, 8 osób) schudła w sumie 52,3 kg, a jej rekordzista stracił 9,8 kg.

Młodsza grupa (kl. V - VII SP, 8 osób) stała się lżejsza o 51,5 kg, a lider schudł aż 11 kg.

Turnus był okazją do poznania zasad zdrowego żywienia i zażywania ruchu.

• Projekt z j. angielskiego ”Hello London”

Podczas minionego turnusu uczniowie klasy piątej uczestniczyli w projekcie z j. angielskiego „Hello London”, którego celem było poszerzenie wiedzy o Wielkiej Brytanii oraz zapoznanie się z najważniejszymi atrakcjami Londynu.

Uczniowie, pracując w grupach, samodzielnie wyszukiwali wiadomości o Londynie oraz przygotowywali prezentacje o znanych budowlach lub innych miejscach tego popularnego i znanego miasta. Wszyscy uczestnicy projektu wykonali również indywidualne prace plastyczne wybranej atrakcji turystycznej Londynu.

K. Kulon