• Majowe święta

• 03. 05. 2022 r.

W Dzień Konstytucji, wzięliśmy udział w prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną: "Majowe święta". Poznaliśmy historię powstania i tradycję obchodów "Święta Pracy", dowiedzieliśmy się jak zrodziło się "Święto Flagi RP" oraz jaka była droga do demokracji w naszym kraju, zapoczątkowanej uchwaleniem Konstytucji 3 Maja 1791 r. Z należytym szacunkiem zaśpiewaliśmy hymn państwowy oraz wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych t.j : "Mazurek 3 Maja", "Polska Flaga". Spotkanie zakończyła dyskusja o wartościach patriotycznych i znaczeniu Konstytucji w życiu państwa polskiego i jego obywateli.

• 27.04.2022

Zakończenie turnusu to okazja do podsumowania prowadzonej już od 10 lat akcji "Ile kilogramów schudła grupa?". Ma ona na celu jeszcze bardziej zmobilizować kuracjuszy do pracy nad swoją nadwagą lub otyłością i nabrania nie tylko smuklejszej sylwetki, ale i do poprawy zdrowia. W tym turnusie wyniki akcji przedstawiają się następująco:

- grupa starsza (6 osób z klas VIII SP - III szkoły średniej) schudła razem 29,7 kg, a jej rekordzistka 6,7 kg,

- grupa młodsza (11 osób z klas I - VII SP) straciła 53,8 kg, z najlepszym wynikiem indywidualnym 7,4 kg.

Gratulacje!

• Apel podsumowujący turnus - 27.04.2022 r.

• 27 kwietnia odbył się apel podsumowujący osiągnięcia dzieci i młodzieży. Odczytane zostały wyniki turniejów sportowych między innymi turnieju tenisa stołowego i piłkarzyków. Ponadto przedstawiono zwycięzców różnorodnych konkursów odbywających się w szkole i w dziale wychowania. Szczególne emocje wzbudziły wyniki plebiscytu ,,Koleżanka, kolega z klasą” , w którym to uczniowie wybierają najlepszych ze swojego grona. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Zaprezentowane zostały również wyniki akcji ,,Ile kilogramów schudła grupa?". Na zakończenie apelu Pani Kierownik Zespołu Pozalekcyjnego wręczyła podziękowania  kuracjuszom, którzy wyróżniali się życzliwością, bezinteresownością oraz zaangażowaniem w życie sanatoryjne. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do naszego gościnnego ,,Słoneczka”. Zawsze na Was czekamy.

• Kolorowa wiosna

• W obecnym turnusie nasi wychowankowie wzięli udział w ogólnoszkolnym konkursie plastycznym ,,Kolorowa wiosna." Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na piękno wiosennej przyrody i konieczność jej ochrony, rozwijanie wyobraźni, zachęcanie do spontanicznej ekspresji plastycznej. Laureatami konkursu zostali:

W kategorii klas l-lll:

l miejsce: Marta Rubinkowska, Stanisław Wesołowski

W kategorii klas lV-V:

l miejsce:   Martyna Kręcichwost

ll miejsce:  Kacper Krajcarz

lll miejsce: Nicola Karwot, Hubert Wesołowski

W kategorii klas Vll-Vlll:

l miejsce:  Katarzyna Żebrowska

ll miejsce: Zuzanna Pawłowska, Wiktoria Andalukiewicz

Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się na apelu podsumowującym turnus. Wszystkim dziękujemy za aktywność i życzymy dalszych sukcesów.

• Marsz w zdrowym stylu

• Tegoroczny "Marsz w zdrowym stylu", organizowany w związku z  obchodami Światowego Dnia Zdrowia, odbył się w niedzielę 24.04.2022. Trasa tej zabawy terenowej była zróżnicowana. Przebiegała plażą, parkiem nadmorskim i dzielnicą uzdrowiskową. Na starcie grupy otrzymały karty zadań z wytyczonymi miejscami na trasie, do których miały dotrzeć, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące naturalnych tworzyw leczniczych, historii uzdrowiska i współczesnej bazy zabiegowej. Trzeba było również wykonać ćwiczenia na urządzeniach gimnastycznych ścieżki ruchowej. Przy sprzyjającej pogodzie, w dobrym nastroju i z zaangażowaniem wszyscy podołali trudom marszu.

• Szkolny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny "Eko-dzieciaki"

• W dniach 19-25.04.2022 r. odbył się Szkolny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny dla uczniów klas I-III "Eko-dzieciaki". Celem konkursu było wzbogacanie wiadomości o świecie przyrody oraz pogłębianie świadomości ekologicznej. W konkursie wzięło udział 7 uczniów, którzy rozwiązywali test pytań zamkniętych.

Laureaci :

I  miejsce : Stanisław Wesołowski kl.I

Oliwier Rubinkowski kl.III

Wiktoria Rudnicka kl.III

II miejsce : Marta Rubinkowska kl.I

Milosz Marczyk kl.II

Filip Pawlak kl.III

III miejsce : Stefan Liedtke kl.2

Konkurs zorganizowała   Elżbieta Jeżewska

• Szkolny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny "Przyjaciel przyrody"

• W dniach 19-22.04.2022 r. odbył się Szkolny Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny dla uczniów klas IV-VI "Przyjaciel Przyrody". Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz rozbudzanie świadomości ekologicznej. W konkursie wzięło udział 7 uczniów, którzy rozwiązywali test pytań zamkniętych.

Laureaci :

I  miejsce : Wiktoria Kręcichwost kl.IV